Сторінка керівника гуртка (англійська мова)

Чи потрібно вивчати англійську мову дошкільнятам?

Специфіка оволодіння дошкільником іноземною мовою тісно пов’язана з безпосередністю його сприймання, відкритістю до спілкування, певною спонтанністю в опановуванні нового знання. Відомо: вік від народження до 6 років (М.Монтессорі) є найбільш сприятливим періодом для мовленнєвого розвитку особистості. Усім дітям, незалежно від їх стартових здібностей, корисно вивчати іноземні мови, тому що це розвиває пам'ять, увагу, мислення, уяву та мовні здібності. Раннє навчання іноземної мови створює основу для її подальшого вивчення в школі й відкриває можливості для опановування другої і третьої мов. Дослідження в дитячих садках довели, що діти, які вивчають іноземну мову, володіють рідною на вищому рівні, мають кращу пам’ять, стійкішу увагу, вони розвиненіші та більш розкуті ніж діти, які не вивчали іноземну мову.

Викладачі англійської мови, які працюють з дошкільнятами, вважають, що приводити до них на заняття дітей у віці двох років, звичайно, зарано. Більшість курсів англійської мови для маленьких здійснюють набір дітей від 3-х років і старше.

Якщо Вашому малюкові вже 4-5 років, і Ви все одно сумніваєтеся, чи потрібна йому іноземна мова, не сумнівайтеся. Просто відведіть його на пару-трійку занять у групу, де разом з ним навчання англійській будуть проходити ровесники, і Ви самі все побачите. Хоча не варто чекати, що пройшовши навчання англійської мови протягом декількох місяців, Ваш малюк почне активно будувати фрази і легко спілкуватися англійською.

Як ми вже сказали, у віці 4 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. По закінченні курсу занять англійської мови для самих маленьких Ваше чадо зможе розповідати лише кілька віршиків, а також співати невигадливі пісеньки.

У середньому, за рік занять діти розучують близько двох-трьох десятків пісеньок і римівок. Погодьтеся, це не так уже й мало для дитини, яка ще зовсім недавно почала говорити рідною. Крім того, важлива не кількість, а якість. Нехай вивчених віршиків буде не так багато, як хотілося, головне, щоб дитина розуміла їх сенс і могла продемонструвати те, про що вона розповідає.

Важливо пам’ятати, що опановувати навички володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років.

Як проходить заняття з англійської мови

На занятті діти:
Педагог реалізує розвиваючі та начальні завдання
Вітаються з педагогом і іграшкою за руку
♦ створення позитивного настрою на занятті, відтворення раніше
вивчених слів і фраз.
Слухають казку «Жив був язичок», виконують вправи зі своїм язичком
♦ мовна зарядка,тренування правильної вимови окремих звуків,
♦ диференціація подібних звуків рідної і іноземної мови.
Грають в парах «Назви,які продукти любить мій язичок»
♦ формування мовних навиків в діалогічній формі,
♦ розвиток слухової,зорової пам'яті, уваги.
Грають з веселими картинками за столом, гра з м'якими іграшками в «Веселі відгадки»
♦ знайомство з новими лексичними одиницями і
 граматичними структурами, тренування їх в своїй мові,
♦ формування навиків навчальної діяльності.
Розігрують ляльковим театром фрагментів казок
♦ оволодіння нормативною вимовою слів і простих речень,
 інтонаційне оформлення питальних речень,
♦ розвиток сенсорної пам'яті,
♦ формування навичок міжособистісного спілкування,
оволодіння способами ввічливого спілкування в грі.
Виконують рухи під веселу лічилку чи римовку
♦ повторення слів із вивченої лексичної теми.
Співають англійські пісеньки
♦ закріплення нових мовних зразків,
♦ розвиток навичок спілкування.
Малюють чи розфарбовують картинки до теми
♦ відтворення нових слів,
♦ закріплення слів, які позначають колір, форму.